Fabryka Gerber w Rzeszowie – fajnie zajrzeć!

fabryka gerberJeżeli ktoś ma wątpliwości, czy dla swego dziecka wybrał to, co najlepsze – najlepiej sprawdzać u źródeł. Nie zawsze jednak ma się taką możliwość. Tym bardziej fajnie, że powstał film pokazujący sekrety fabryki Gerber w Rzeszowie. Tyle legend narosło wokół słoiczków z obiadkami tej firmy, że warto zainteresować się tym, jak to tam jest naprawdę. Nie jest to trudne, bo film o fabryce Gerbera można bez problemu znaleźć na you tube, konkretnie pod tym adresem: https://www.youtube.com/watch?v=DYPZI2fi2o8

Co mnie uderzyło, już na samym początku – to selekcja przy wjeździe składników późniejszych obiadków i deserków. Dokładne badanie jakości wwożonych surowców, gwarantuje, że dzieci spożywające dnia Gerbera nie będą otrzymywały nic przypadkowego. Normy bardziej restrykcyjne niż te dla dorosłych (nawet 500 razy!), jeżeli chodzi o czystość i wolność od toksycznych środków ochrony roślin, to dostatecznie wyśrubowany pułap, jeżeli chodzi o poczucie spokoju dla rodziców chroniących swe dzieci.

Inna sprawa to dodatkowe sortowanie i kontrole tych już tak chronionych przed pestycydami roślin. Wszystko jest kontrolowane już od samego początku, tuż po zerwaniu z drzewa. Mnie to urzekło, bo co tu gadać – mamy czasy bezrobocia, a to, w jaki sposób pracuje się ze składnikami dań Gerbera, daje gwarancję, że naprawdę duża grupa ludzi znajdzie zatrudnienie! Wszystko wiąże się z tym, że choć nowoczesna, to fabryka ta nie zastępuje nadmiernie ludzi maszynami. Tam, gdzie maszyna by zawiodła (czyli w przypadku zdania się na osąd i wydanie oceny stanu, np. jabłka), zatrudnia się człowieka. Wychodzi na to, że ludzie w okolicach Rzeszowa naprawdę niesamowicie skorzystali zyskując tyle miejsc pracy. To też ważny aspekt istnienia tej fabryki. Gdyby nie jakość, o którą tak się tu troszczy, tak wielu ludzi nie zyskałoby miejsca pracy!

Wróćmy jeszcze do tej jakości. Urzekły mnie konsultacje z mamami, które najlepiej osądzały, jakich dań życzyłyby sobie dla swych dzieci. Takie badanie rynku przekonuje mnie bardziej niż jakieś statystki i ankiety. I podoba mi się podejście pełne szacunku dla matek, które przecież są najlepszymi ekspertami w kwestii gustów i upodobań swoich dzieci!

Naprawdę, jeżeli ktoś ma wątpliwości co do jakości słoiczków z jedzeniem podawanych swym dzieciom, powinien zajrzeć do źródła. Nie każdy może, rzec jasna, rzucić wszystko i ruszyć do Rzeszowa zwiedzać fabrykę. Tym bardziej fajnie, jak powstaje film dokumentujący „jak to jest zrobione”. Mnie to by uspokoiło, jeżeli miałabym jeszcze jakieś powody do lęku. Ale ja po prostu upewniłam się, że dobrze wybrałam :).

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s