Słodkie i zdrowe, czyli dlaczego owoce są potrzebne w diecie dziecka

Kto nie lubi owoców? Może są tacy, co wolą te bardziej słodkie, a kwaśnych unikają. Inni wolą te bardziej orzeźwiające w smaku, a jeszcze inni bardziej gorzkie. Jednak chyba każdy lubi owoce. Tak jak mój Staś. Oj, to dziecko naprawdę przepada za owocami. Pod każdą postacią.

Dlatego mam podejrzenia, że już niedługo, za parę miesięcy będzie sam jadł owoce prosto z drzewa lub krzaka z sadu swojej cioci. Mamy bowiem to szczęście, że mamy dostęp do takiego miejsca, które jest w pełni ekologiczne. Zanim to jednak wszystko urośnie, daję Stasiowi owoce ze słoiczka. I tu również nie mam żadnych zastrzeżeń. Bo wiem, jak cenne są owoce w diecie dziecka.
A owoce mają przede wszystkim mnóstwo witamin, składników mineralnych. Zamiast dawać dziecku sztuczne witaminy, lepiej podać witaminę C w jabłku, brzoskwini, kiwi, bananie, porzeczkach, malinach, pomarańczach i wielu innych. To przecież ta witamina ma ogromny wpływ na odporność mojego dziecka. Co jeszcze jest dobrego w owocach? A to, że dzięki nim nie mamy problemu z kupkami. Staś ma skłonności do zaparć, ale wystarczy słoiczek ze śliwką i następnego dnia mamy piękną kupkę. Owoce doskonale radzą sobie z oczyszczaniem organizmu. No i nie można zapomnieć o smaku. To właśnie dlatego maluchy tak chętnie po nie sięgają. Wiele dzieci lubi też owoce na śniadanie. I bardzo dobrze. To doskonała porcja energii na początek dnia.

Szkoda tylko, że owoców nie powinno się też dawać niemowlakom za dużo. Jednak zwykle na początek wystarczy jeden mały słoiczek lub butelka soczku. A dlaczego lepiej niemowlakom dawać słoiczki zamiast świeżych owoców? Czasem mały brzuszek nie toleruje świeżych owoców prosto z drzewa. Trzeba malucha do nich przyzwyczajać. Ja podaję owoce dla niemowląt Gerber, bo wiem, jak zdrowe one są. Zawierają wyłącznie naturalnie występujące w owocach cukry i mają bardzo naturalny smak. Smak prawdziwych owoców. Czasem lubię podjeść trochę od Stasia, bo przypomina mi się wtedy smak dzieciństwa, którego brakuje w dzisiejszych owocach z supermarketu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s